hace
26
days
13
hours
22
minutes
50
seg
Show Menu
The Games
About Odesur
History of the Games
Regulatory Framework
About Olympic Movement
Volunteering
Work with us
Brand manual
Meet Tirika
Host cities
Venues
Calendar
Sports
Program sports
Daily program
Technical manual
Delegations
Medal
Press
News
Gallery
Video
Accreditations
NOCs
ES
Login
Judo
Teams - Mix - Judo
Teams | Mix
Judo
Ganadores
Peru
PER
Silver
Brazil
BRA
Gold
Venezuela
VEN
Argentina
ARG
Bronze
- Organizations - Teams - Mix - Judo
#
Organizations
Total
Mix
T
T
1
Brazil
1
0
0
1
1
0
0
1
2
Peru
0
1
0
1
0
1
0
1
3
Venezuela
0
0
1
1
0
0
1
1
3
Argentina
0
0
1
1
0
0
1
1
Delegations
Argentina
Brazil
Chile
Colombia
Peru
Venezuela
Competitions
2022-10-13 12:30 pm - 03:45 pm
Eliminación directa
2022-10-13 02:45 pm - 03:15 pm
Repechaje
Oct 13
12:30
Official result
Cuartos de Final
1
3
Argentina
4
Venezuela
Pabellón 2 del SND, Coliseo
Oct 13
13:00
Official result
Cuartos de Final
1
3
Chile
4
COL
Pabellón 2 del SND, Coliseo
Oct 13
13:30
Official result
Semifinal
1
4
Brazil
1
Venezuela
Pabellón 2 del SND, Coliseo
Oct 13
14:15
Official result
Semifinal
1
4
Peru
1
COL
Pabellón 2 del SND, Coliseo
Fixture
Cuartos de Final
Oct 13
Coliseo
Argentina
3
Venezuela
4
12:30
Chile
3
COL
4
13:00
Semifinales
Oct 13
Coliseo
Brazil
4
Venezuela
1
13:30
Peru
4
COL
1
14:15
Final
Oct 13
15:45
Coliseo
Brazil
4
Peru
3
2022-10-13 12:30 pm - 03:45 pm
Eliminación directa
2022-10-13 02:45 pm - 03:15 pm
Repechaje
Fases
Eliminación directa
Repechaje
Search
Name
Organization
Identification Document
Sport
Search
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Agustin Nicolas Gil - ARG
Agustina Belen Lahiton - ARG
Agustina De Lucia - ARG
Alejandro Escobar Molina - COL
Alexia Vitoria Vilhalba Souza Nascimento - BRA
Amanda Bredeston - ARG
Amarantha Aurora Urdaneta Duarte - VEN
Anahi Magdalena Galeano - ARG
Anriquelis Pauleth Barrios Hernndez - VEN
Antonio Jose Rodriguez Rengel - VEN
Arkangel Barboza Garcia - COL
Beatriz Furtado Petri De Freitas - BRA
Brigitte Ximena Carabali Carabali - COL
Brisa Candela Gomez - ARG
Camila Maythe Figueroa Aquino - PER
Carlos Alexander Paez Mendoza - VEN
Constanza Josefa Isidora Perez Garrido - CHI
Daniel Astharsheran Paz Albarracin - COL
Daryl Fabian Yamamoto Servan - PER
Dilmer Calle Morocho - PER
Elvismar Nicanor Rodriguez Ruiz - VEN
Fabiola Valentina Diaz Campos - VEN
Francisco Andres Solis Gonzalez - CHI
Gabriel Dezani Arevalo - BRA
Gabriella Mantena De Moraes - BRA
Gabrielle Limeira Gonzaga - BRA
Giordanna Andrea Gutiérrez Cancino - CHI
Giovanna Melo Dos Santos - BRA
Guilherme Oliveira Cabral Oliveira Cabral - BRA
Humberto Alonso Wong Albujar - PER
Ingrid Keisy Perafan Altamirano - ARG
Ivan Marcelo Salas Abarca - VEN
Ivo Dargoltz - ARG
Javier Leoncio Saavedra Bobadilla - PER
Joaquin Alejo Burgos - ARG
Jonas Irwyng Castro Ribeiro - BRA
Jonheluis Eneiker Patete Rojas - VEN
Jorge Daniel Perez Alvarez - CHI
Juan Miguel Postigos Acuña - PER
Juan Sebastian Perez Millacura - CHI
Judith Carla Gonzalez Jaque - CHI
Kady Joselin Cabezo Barreto - VEN
Kauan Jorge Da Cruz Dos Santos - BRA
Lucia Noelia Cantero - ARG
Luis Mauricio Amezquita Urqueola - VEN
Luisa Fernanda Bonilla Cuero - COL
Maria Gabriela Gimenez Guzman - VEN
Marian Beatriz Flores Arrese - PER
Mariano Coto Bersier - ARG
Michel Natan Felix Augusto - BRA
Archivos
Judo
Tue, 11-Oct - Fri, 14-10
Venues
Pabellón 2 del SND
Parque de Deportes SND
Asunción
Developed by